Szkoła Rodzenia Studio Medica

szkoła rodzenia, opieka okołoporodowa

Szkoła Rodzenia Studio Medica

Pełny opis


Narodziny dziecka to dla przyszłej matki i całej rodziny poważne wyzwanie. Szczególnie, gdy będzie to pierwsze dziecko. W jaki sposób radzić sobie w okresie ciąży? Co powinno się zrobić, by właściwie przygotować się do porodu? Czy zapewnimy noworodkowi odpowiednią opiekę? W jaki sposób po ciąży powrócić do dawnej formy? Właśnie rozwianiu podobnych wątpliwości i przygotowaniu przyszłych rodziców na przyście naświat potomka służą zajęcia prowadzone w Szkole Rodzenia Studio Medica.

Prowadzeniem zajęć zajmują się członkowie doświadczonego zespołu położników, dietetyków, neurologów i fizjoterapeutów. Dla wygody pracujących przyszłych rodziców zajęcia odbywają się w weekendy. Składają się na nie dwie trwające sześć godzin sesje – sobotnia i niedzielna. Obejmują wszelkie aspekty związane z ciążą, porodem, połogiem i opieką nad narodzonym dzieckiem. Studio Medica oferuje również opiekę po porodzie. To, między innymi, wizyty patronażowe, doradztwo w problemach laktacyjnych i dietetycznych, kursy masażu Shantala, pierwszej pomocy pediatrycznej i chustonoszenia a także gimnastyka dla świeżo upieczonych mam.

Studio Medica Studio Medica jest także centrum fizjoterapeutycznym posiadającym w ofercie szeroką gamę zabiegów. Przede wszystkim są to zabiegi wiążące się z terapią wszelakich zespołów bólowych, jak bóle kręgosłupa i karku, bóle przeciążeniowe mięśni i stawów, bóle których przyczyną są zmiany zwyrodnieniowe. Koryguje się w Studio również wady postawy u dzieci i dorosłych. W Studio prowadzona jest także rehabilitacja niemowląt.

 Kategoria