Kancelaria Prawna WMC

radca prawny, kancelaria prawna, prawnik od rozwodów, porady prawne

Kancelaria Prawna WMC

Pełny opis


Specjalnością kancelarii WMC jest prawo rodzinne. Kancelaria prowadzi takie sprawy jak separacje, rozwody, orzeczenie władzy rodzicielskiej. Zajmuje się także wszelkimi sprawami finansowo-majątkowymi wiążacymi sie z prawem rodzinnym.

Co każdy powinien wiedzieć o sprawie rozwodowej

Brak uczuć i życie z dala od siebie w związku jest względem, dla którego wiele ludzi podejmuje decyzję o rozstaniu. Czasami sytuacja jest tak ogromnie trudna, iż tylko jeden małżonek pragnie rozwiązania małżeństwa i w takim wypadku wnosi do sądu pozew o rozwód. Bez względu na to, jaki jest powód chęci zdobycia rozwodu, najważniejsze w tym przypadku jest zdecydowanie się na fachowe usługi, jakie świadczy prawnik.

Znaczący jest wybór adwokata

Wybór właściwego prawnika nie powinien być raczej trudny, dlatego że dzisiaj odnaleźć można mnóstwo kancelarii adwokackich, które świadczą pomoc w prowadzeniu usługi, którą jest sprawa rozwodowa. Wybierając określonego prawnika można w związku z tym kierować się ceną, choć jeśli rozwód jest niesamowicie skomplikowany i będzie podczas niego dochodziło przykładowo do podziału niemałego majątku, w takim przypadku warto wytypować naprawdę dobrego prawnika, za którego trzeba będzie zapłacić o wiele więcej. Wybrany prawnik poprowadzi klienta przez wszelkie czynności, jakie powiązane są ze sprawą rozwodową.

Koszty które wiążą się ze sprawą rozwodową

Koszty sprawy zależne są w głównej mierze od tego, jak będzie prezentował się rozwód. Niezmienną wpłatą jest opłata sądowa, którą wnosi osoba składająca pozew o rozwiązanie małżeństwa. Podczas rozprawy w sądzie, sąd orzeka czy do rozwodu dochodzi wskutek winy, czy też jest on zasądzany bez orzekania o winie. W drugiej sytuacji osobie wnoszącej opłatę sądową oddawana jest jedna druga kosztów. Jeżeli w trakcie sprawy rozwodowej będzie dzielony majątek, wtedy za tego typu usługę musimy wpłacić dodatkową opłatę w sądzie. O ile majątek będzie dzielony bez żadnych żądań i sprzeczek – opłata w sądzie to jedynie 300 zł. Jeżeli jednakże mąż i żona będą toczyć wojny o majątek i nie mają wobec tego jednakowego zdania, w takiej sytuacji do sądu należy wnieść opłatę w wysokości tysiąca złotych.

Sprawa rozwodowa to nie jedynie trudny proces powiązany z prawem, który wymaga konkretnego wsparcia prawnika, to także duży stres, który wymaga wsparcia najbliższych.

To jakiego typu koszty trzeba będzie ponieść uzależnione jest w głównej mierze od tego, jak będzie przebiegał rozwód. Stałą odpłatnością jest opłata sądowa, jaką wnosi osoba która składa pozew o rozwód. Podczas rozprawy sądowej, sąd orzeka czy do rozpadu małżeństwa dochodzi wskutek winy, czy też jest on zasądzany bez stwierdzania o winie. W przypadku braku winy osobie wnoszącej opłatę sądową oddawana jest połowa odpłatności. Jeżeli podczas sprawy rozwodowej będzie rozdzielany majątek, w takim przypadku za tego typu usługę musimy wpłacić dodatkową zapłatę sądową. Jeśli majątek będzie dzielony bez żadnych roszczeń i różnic zdań – opłata w sądzie wynosi jedynie 300 zł. Jeżeli jednak małżonkowie będą toczyć kłótnie o podział majątku i nie mają wobec tego takiego samego zdania, wtedy do sądu należy wnieść opłatę w wysokości 1000 zł.

Sprawa rozwodowa to nie jedynie angażujący w pełni proces związany z prawem, który wymaga właściwego wsparcia kancelari adwokackiej, to także ogromny stres, który wymaga wsparcia najbliższych.